7 kamieni… czyli ćwiczenie uczące cierpliwości i zachęcające do przemyśleń

„Nazwij 7 najważniejszych dla Ciebie rzeczy, a potem spróbuj zbudować z tego coś pięknego. Spróbuj odnaleźć równowagę. Jeśli się nie uda, próbuj jeszcze raz. I jeszcze raz. Tak jak w życiu odniesiesz sukces jeśli będziesz miał odrobinę szczęścia i dużo cierpliwości” – można przeczytać na opakowaniu drewnianej zagadki logicznej „7 Alexander’s stones”.

IMG_2923

Muszę przyznać, że zadanie wygląda na łatwiejsze niż jest w rzeczywistości… Ułożenie kamieni zajęło mi trochę czasu i zdecydowanie trenowało moją cierpliwość, wytrwałość i skupienie. I to świetne uczucie, kiedy udaje się ułożyć wszystkie siedem.

To ćwiczenie przy okazji skłania do przemyśleń… że nie zawsze wszystko udaje się za pierwszym razem, że czasem trzeba próbować wiele razy zanim się uda, że ułożenie wszystkich elementów nie zawsze jest proste, że poszczególne elementy można ułożyć ze sobą na wiele sposobów i że każdy następny krok jest konsekwencją poprzedniego. Dużo łatwiej jest ułożyć całość, jeśli ma się wizję końca – a ułożenie całości sprawia radość i satysfakcję.

IMG_2926

A Ty jak nazwiesz swoje siedem kamieni?

Share

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz