×

* pola obowiązkowe

** dodanie/zgłoszenie witryny www


Praca po studiach magisterskich z zakresu ekonomii

Możliwości zawodowe po studiach magisterskich z zakresu ekonomii są bardzo zróżnicowane, począwszy od żywności i rolnictwa, a skończywszy na biznesie i bankowości. W zależności od obszaru zainteresowań stopień naukowy w dziedzinie ekonomii pomoże Ci rozwinąć wyspecjalizowane umiejętności analityczne, umożliwiając pomyślne wejście do wielu branż jako profesjonalny ekonomista lub inny typ specjalisty z zamiłowaniem do ekonomii.

Studia magisterskie Ekonomia zwiększają Twoje szanse na zatrudnienie w wielu dziedzinach. Odzwierciedla to silny popyt na absolwentów tego kierunku na całym globalnym rynku pracy.

księgowy

Co konkretnie może robić osoba, która ukończyła studia magisterskie - Ekonomia?

Poniżej znajduje się szereg popularnych prac, których częścią jest ekonomia. Typowa ścieżka kariery absolwentów kierunków ekonomicznych to m.in.:

Warto podkreślić, że studia magisterskie Ekonomia nie są konieczne do znalezienia dobrej pracy w tej branż. Jednak w rzeczywistości dane dotyczące zatrudnienia pokazują, że wynagrodzenie osób, które cieszą się tytułem magistra ekonomii, są znacznie wyższe niż tych, którzy skończyli naukę na poziomie licencjackim. Dlatego nie należy zniechęcać się do kontynuowania studiów, mimo ilości materiału do opanowania, ponieważ dzięki temu możesz zapewnić sobie lepszą przyszłość.

Kariera zawodowa ekonomisty

Jako profesjonalny ekonomista, będziesz zaangażowany w badanie i analizowanie danych oraz problemów ekonomicznych. Aby móc zdobyć takie stanowisko niezbędne są studia magisterskie z zakresu ekonomii, które pozwalają zdobyć specjalistyczne umiejętności wymagane m.in. do sporządzania prognoz gospodarczych i raportów, a także doradzania klientom w zakresie polityki biznesowej.

Ekonomia w bankowości

Praca w banku jest bardzo popularna wśród studentów kierunków ekonomicznych, a to dlatego, że oferuje możliwości osiągania wysokich zarobków. Absolwenci z wykształceniem ekonomicznym są szczególnie cenieni na stanowiskach w dziedzinie kontroli finansowej, planowania finansowego, analizy ryzyka i danych. Kariera bankowa jest w dużej mierze związana z doradztwem i świadczeniem usług na rzecz wielu klientów i konsumentów z sektora bankowego.

Księgowość

Studia magisterskie Ekonomia dają także możliwość pracy w księgowości, gdzie stale monitoruje się sytuację finansową organizacji, przedsiębiorstwa lub osoby fizycznej. Pełnienie obowiązków z księgowości obejmuje rejestrowanie, klasyfikowanie, interpretowanie oraz przekazywanie danych finansowych, wymagających dużych umiejętności analitycznych, biegłości matematycznej, zdolności obliczeniowej, a także zrozumienia wszystkich elementów finansów firmy. Absolwenci kierunków ekonomicznych są doceniani w tym sektorze, ponieważ często posiadają umiejętności w zakresie kontekstualizacji sytuacji finansowej i identyfikacji źródeł problemów finansowych.

Alternatywne zawody w dziedzinie ekonomii

Z wykształceniem ekonomicznym, wydaje się, że wszystko jest możliwe. Inne popularne zawody i role w dziedzinie ekonomii obejmują audytora, maklera giełdowego, ubezpieczyciela, menedżera biznesowego, handlowca detalicznego, analityka i konsultanta finansowego oraz sprzedawcę.

Jednak co zrobić, jeśli ukończyłeś studia magisterskie Ekonomia, lecz żaden powyższych zawodów Ci nie odpowiada? Cóż, możesz również rozważyć te szersze opcje: wywiad gospodarczy, rozwój międzynarodowy, zarządzanie zasobami ludzkimi, IT, dziennikarstwo, prawo, zarządzanie, badania rynku, polityka, public relations, badania społeczne i podatki. Albo, możesz nawet zostać przedsiębiorcą i założyć własną firmę!