Jak przetrwać PONIEDZIAŁEK ? 15 prostych kroków by dobrze rozpocząć tydzień.

„Nie lubię poniedziałków” – wielu z nas wypowiada to zdanie w niedzielę wieczorem, myśląc o kolejnym dniu i o konieczności pójścia do pracy lub szkoły. W poniedziałek rano skoro świt zwlekamy się z łóżka i w trybie lunatyka wędrujemy do łazienki, do samochodu lub autobusu i docieramy do pracy lub na uczelnię. I jakoś trzeba przetrwać ten pierwszy dzień tygodnia. Ale jak?

A gdyby tak wstać rano, dobrze przeżyć cały poniedziałek, a potem móc powiedzieć że „to był naprawdę miły początek tygodnia”? Co zrobić, żeby tak było?

 1. Kładąc się w niedzielę spać, pomyśl sobie o weekendowym leniuchowaniu i relaksie. Tak, bateryjki naładowane! Więc w nowy tydzień wejdziesz z energią skumulowaną z zakończonego weekendu. Przypomnij sobie, co fajnego wydarzyło się dla Ciebie w ten weekend!
 2. Porządnie się wyśpij! Jeśli to możliwe, nie siedź do 3 nad ranem w niedzielę tylko spróbuj zasnąć o takiej porze, która pozwoli Ci wykorzystać odpowiednią dla Twojego organizmu ilość snu, tak byś wstał wypoczęty.
 3. Wstań 5 minut wcześniej niż zwykle. Przeciągnij się i zrób małą gimnastykę zaczynając od dłoni i stóp, karku, szyi a następnie rozciągnij całe swoje ciało.
 4. Podejdź do lustra, przemyj twarz i powiedz do siebie „Dzieńdobry! To będzie naprawdę dobry dzień!”. Uśmiechnij się szeroko.
 5. Włącz swoją ulubioną muzykę! Czy to w telefonie, czy w radiu – niech towarzyszy Ci od rana to, co wprowadza Cię w dobry humor i dodaje energii.
 6. Ubierz się tak, jakby dziś był wyjątkowy dzień. Jeśli jesteś kobietą zrób makijaż, w którym będziesz czuć się dobrze i pewnie przez cały dzień. Użyj swoich ulubionych perfum – niech ten zapach towarzyszy Ci przez cały dzień.
 7. Rozpocznij dzień ulubioną kawą lub herbatą. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i zatrzymaj się w tym stanie na około minutę… Pomyśl sobie, że „to będzie naprawdę dobry dzień”!
 8. Zjedz dobre i energetyczne śniadanie.
 9. Śpiewaj po drodze do pracy! Śpiewaj w samochodzie. Jeśli jedziesz autobusem, słuchaj muzyki i uśmiechaj się szeroko do ludzi obok Ciebie, aż ktoś odwzajemni Twój uśmiech.
 10. Przywitaj swoich współpracowników szerokim uśmiechem i dynamicznym „Dzień dobry”!
 11. Otwórz okno i wpuść trochę świeżego powietrza do pomieszczenia, w którym pracujesz.
 12. Zaplanuj swój dzień – jeśli nie masz jeszcze zaplanowanego poniedziałku, zrób to od razu z samego rana. Pamiętaj, by zostawić w harmonogramie czas na zadania nieprzewidziane. Jeśli czeka Cię coś trudnego – zrób to od razu! Jak już skończysz, zdziwisz się, że zajęło tak mało czasu – i unikniesz marudzenia przez cały dzień.
 13. Pamiętaj o krótkich przerwach w pracy. Coś słodkiego lub owoce pomogą przetrwać chwile spadku energii.
 14. Zaplanuj coś pozytywnego na wieczór lub popołudnie.
 15. Uśmiechnij się na koniec dnia, weź energetyczną kąpiel i pomyśl o trzech dobrych rzeczach które Cię dziś spotkały. Na koniec powiedz „to był dobry PONIEDZIAŁEK”

smiley-427160_1280

Share

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz