Kalendarz codziennych cudowności – małe ćwiczenie coachingowe na 2015 rok.

Czy potrafisz dostrzegać to, co piękne i wspaniałe na co dzień? Czy potrafisz dostrzec to co Cię wzrusza, sprawia że się uśmiechasz lub wprawia Cię w dobry humor? Czy w gorszych chwilach potrafisz spojrzeć wstecz i wzmocnić się tym, co dobre i piękne w Twoim życiu? A gdyby tak móc spojrzeć w kalendarz codziennych cudowności?

sylvester-569538_1280

  1. Kup duży widoczny kalendarz. Niech zachwyca się swoją formą. Jeśli masz zdolności artystyczne, dodatkowo przystrój go na swój sposób, tak byś wiedział że w nim czekają Cię same cudowne rzeczy.
  2. Powieś/ postaw kalendarz w widocznym miejscu, tam gdzie codziennie jesteś przez moment, w którym możesz się zatrzymać np. na popołudniową kawę, albo wieczorny rozdział książki.
  3. Codziennie, zapisuj, jedną drobną cudowną rzecz, która Cię w danym dniu spotkała. Może to być czyjś uśmiech który udało Ci się wywołać, zabawny żart który usłyszałeś w radiu, kwitnący kwiatek przebijający się przez śnieg, wygrana aukcja, miły sms, telefon od dawno niesłyszanego przyjaciela. Cokolwiek – chociażby drobnego, co było dobre w danym dniu. Koniecznie zapisz. Codziennie.
  4. Codziennie rano mów sobie: „To będzie dobry dzień”, albo „Ciekawe co cudownego dzisiaj zapiszę” J i codziennie zapisuj. Nawet jeśli pozornie nie wydarzyło się nic pozytywnego, postaraj się to znaleźć – i chociażby było najdrobniejsze – zapisz.
  5. Wtedy, kiedy potrzebujesz – zerkaj do swojego kalendarza codziennych codzienności. Czy to podsumowując sobie tydzień, miesiąc, czy to w chwilach zwątpienia, czy to w chwilach poszukiwania inspiracji. Gwarantuję, że mając taki kalendarz przeglądanie go pod koniec roku przyniesie Ci wiele satysfakcji i będzie Cię pozytywnie napędzać do działania J
Share

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz