Mapa marzeń na 2015 rok… Niech marzenia się spełnią!

Mapa marzeń… co to takiego? Mapa marzeń to kolaż stworzony przez Ciebie, który tworzysz ze zdjęć, obrazków z gazet, cytatów, literek, wyklejanek, własnych rysunków- wszystkiego co przyjdzie Ci do głowy.  Taki kolaż w sposób symboliczny obrazuje Twoje marzenia na najbliższy czas, np. na 2015 rok (przełom roku to idealny czas na stworzenie swojej mapy marzeń – możesz zrobić ją także z okazji urodzin, dużej zmiany w życiu, a także wtedy kiedy po prostu odczuwasz taką potrzebę). Mapa marzeń to taka droga, określająca dokąd iść, słowo „mapa” ma tutaj symboliczne znaczenie – chodzi o wizualizację Twoich marzeń.

„..kiedy nie marzysz czas stoi w miejscu.” O. Pamuk

Mapa marzeń działa! Czy jest jakiś racjonalny powód dla którego marzenia umieszczone na mapie marzeń zaczynają się spełniać? Oto dlaczego:

– tworząc mapę marzeń masz okazję poszukać, odnaleźć i określić własne marzenia,

– tworząc mapę i przekładając ją na obrazy działasz na swoją wyobraźnię, zastanawiasz się jak zwizualizować swoje marzenia i uruchamiasz swoją kreatywność. Jeśli powiesisz mapę w widocznym miejscu i często na nią spoglądasz – pobudza ona twoją wyobraźnię, jednocześnie podtrzymuje Twoją motywację do działania,

– systematyczne myślenie o swoich marzeniach i celach w kategorii pozytywów uwalnia pozytywne emocje, które sprzyjają efektywnemu działaniu i uczeniu się, co wspiera Cię w ich realizacji,

– tworząc mapę marzeń wierzysz, że możesz je zrealizować. Jak pisał A. Bierce:  „Cel to zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom” – zaczynasz więc podświadomie myśleć o swoich marzeniach jak o celach, co podświadomie uruchamia proces budowania strategii do ich osiągnięcia. Uświadamiasz sobie co jest potrzebne do ich realizacji, co ułatwia Ci późniejsze działanie,

– często patrząc na mapę koncentrujesz się na celach, zaczynasz więc dostrzegać sytuacje i okoliczności sprzyjające możliwości ich spełnienia.

„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.” Paulo Coelho

Na stworzenie mapy marzeń (ułożenie obrazów na mapie) nie potrzeba dużo czasu, jednak warto się do niej przygotować i przez jakiś czas (dwa tygodnie, miesiąc) zastanawiać się i odpowiadać sobie „co chciałbym/chciałabym umieścić na mojej mapie?”, „dlaczego właśnie to?”. Możesz przeglądać kolorową prasę w poszukiwaniu inspiracji, rozglądać się dookoła siebie. Dzięki temu przyglądasz się swoim marzeniom. Ważne jest to, by były to TWOJE marzenia – nie te które stawiają ci najbliżsi, rodzina, środowisko. Twoje i tylko Twoje, które są zgodne z Tobą i tylko Ty potrafisz odpowiedzieć „dlaczego właśnie to?”.

Co jest potrzebne do mapy marzeń?

  • duży arkusz papieru lub karton,
  • pisaki, farbki, kredki, ołówek,
  • kolorowe gazety, foldery klej, nożyczki.

Jak wygląda mapa marzeń? Swoje marzenia na mapie możesz rozmieścić dowolnie, w Internecie można znaleźć dwie podpowiedzi w jaki sposób umieszczać swoje marzenia na mapie.

Pierwszy układ proponuje Karolina Sęp www.karinasep.com, autorka książki „Mapa marzeń, mapa celów”:

karinasepInny sposób ułożenia pól poniżej:

mapa_marzen_horoskop

To w jaki sposób ułożysz swoje marzenia na mapie zależy tylko od Ciebie. W tym wszystkim chodzi o to, abyś mógł umieścić i zobrazować na swojej mapie marzenia, które pomogą odkryć Ci czego naprawdę chcesz i co jest w życiu dla Ciebie ważne, ustalić priorytety. Tak, abyś codziennie na nią spoglądając czuł, że marzenia mogą się spełnić, jeśli wystarczająco mocno w to uwierzysz.

„Marzenie to pragnienie. Cel to marzenie z wizją realizacji”. Zachęcam Cię do zrobienia swojej mapy marzeń na 2015 rok. Przekonaj się, ile dobrego może wnieść w Twoje życie 🙂

Share

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz