×

* pola obowiązkowe

** dodanie/zgłoszenie witryny www


Ekspresowy kurs prawa jazdy - wady i zalety

Kurs prawa jazdy może być długotrwałym procesem, wymagającym zarówno dużo czasu, jak i pieniędzy. Zazwyczaj nowi kierowcy podejmują około 30 godzin jazdy przed podejściem do egzaminu praktycznego. Ponieważ ludzie coraz częściej decydują się na naukę jazdy w krótszych okresach, doprowadziło to do pojawienia się innej formy nauki jazdy. Jest ona znana, jako ekspresowy kurs prawa jazdy.

Czym jest ekspresowy kurs prawa jazdy?

jazda samochodem

Zasadniczo, ekspresowe lekcje jazdy odbywają się w krótszych ramach czasowych niż tradycyjnie. Z reguły zawierają one przygotowanie zarówno do teorii, jak i egzaminu praktycznego, to na rynku dostępne są również takie oferty, które pozwalają na poświęcenie większej ilości czasu na przejście testu teoretycznego. Jednak celem każdego z tych kursów jest szybkie wykształcenie uczestników do pozytywnego zaliczenia egzaminów.

Przyśpieszony kurs prawa jazdy trwa około czterech tygodni. Czas ten może się różnić w zależności od wybranej szkoły nauki jazdy.

Jaka jest różnica między ekspresowym a zaawansowanym kursem nauki jazdy?

Nigdy nie myl tych dwóch rzeczy ze sobą, ponieważ znacząco się różnią względem siebie. Zaawansowane kursy nauki jazdy są opcjonalnym dodatkiem, który możesz wziąć po zdaniu egzaminu praktycznego. Nie są one niezbędne, ale mogą pomóc w doskonaleniu umiejętności prowadzenia pojazdu, czyniąc Cię bardziej kompetentnym kierowcą.

Jakie korzyści wynikają z uczestnictwa w przyśpieszonym kursie nauki jazdy?

Największą zaletą przyśpieszonego kursu prawa jazdy jest czas. Często osoby, które podejmują kurs, rezerwują tydzień wolny od pracy lub szkoły. Zamiast uczyć się przez okres kilku miesięcy, niektórzy wolą naukę w mniejszych ramach czasowych.

Kolejną ważną zaletą jest cena. Przyspieszony kurs prawa jazdy różni się kosztami w zależności od wybranej szkoły. Jednak często jest on tańszy niż tradycyjne lekcje.

Na początku nauka jazdy może być bardzo przytłaczająca. Ekspresowy kurs prawa jazdy radzi sobie z tym problemem, stopniowo zwiększając pewność siebie kursantów na drodze.

Takie kursy mogą stwarzać także pewne problemy.

Podczas gdy wszystkie szkoły nauki jazdy starają się wprowadzić uczniów w każdy rodzaj drogi, to przyśpieszone kursy nie pozwalają uczniom doświadczyć wszystkich możliwych warunków drogowych. Osoby biorące udział w szkoleniach, trwających dłuższy czas uczą się, jak radzić sobie zarówno z wietrzną, jak i deszczową pogodą. Natomiast udział w ekspresowych zajęciach nie przygotowuje kursantów do późniejszej, codziennej jazdy samochodem.

Czy powinieneś wziąć udział w takim kursie?

Każdy uczy się na swój sposób. Niektórzy ludzie skutecznie rozwijają swoje umiejętności, działając pod presją. Natomiast inni potrzebują spokoju i czasu, żeby przyswoić nowe informacje.

Jeśli więc zależy Ci na szybkim uzyskaniu wymarzonego dokumentu, potwierdzającego zdolność do prowadzania pojazdów, koniecznie zapisz się na przyśpieszony kurs prawa jazdy. Jednak jeśli należysz do grona osób, które powoli uczą się nowych rzeczy i dysponujesz dużą ilością czasu, to lepszą opcją dla Ciebie będą tradycyjne zajęcia.


KOMENTARZE:
• Karol
https://oliwiak.pl/ | 2019-09-20

Warto poświęcić czas na naukę jazdy samochodem. Jazda samochodem bez instruktora (który ma możliwość hamowania) to zupełnie inne uczucie.