×

* pola obowiązkowe

** dodanie/zgłoszenie witryny www


Dlaczego warto szkolić psy?

Szkolenie psów zapewnia czworonożnym pupilom naukę podstawowych manier, których od nich oczekujemy, kiedy przyjeżdżają goście, odbywacie spacer, czy też wybieracie się w podróż. Wiele korzyści płynie ze szkolenia psów, zarówno dla zwierzaków, jak i ich właścicieli. Oto one:

Dobrze wyszkolony pies jest przyjemniejszym towarzyszem. Dzięki treningom Twój pies będzie milej widziany w znacznie większej liczbie miejsc, środowisk i sytuacji, jeśli nauczono go podstawowych manier. Dobrze wychowany pies jest kochany przez wszystkich!

szkolenie psów

W naturze psy spędzają dużo czasu na polowaniu i poszukiwaniu pożywienia. Pozostała część czasu spędzają na odpoczywaniu. Domowe psy nie muszą szukać pokarmu i nie mają nic do roboty. Szkolenie psów zapewnia stymulację psychiczną i ćwiczenia fizyczne, które są niezbędne do odpowiedniego samopoczucia zwierzaka, a także dla jego zdrowia.

Współczesne społeczeństwo postawiło psom nierealne oczekiwania - oczekuje się, że będą one przyjazne dla każdej osoby i psa, którego spotkają. Szkolenie psów może odegrać kluczową rolę w socjalizacji szczeniaków.

Proces nawiązywania więzi z psem rozpoczyna się, gdy tylko przywieziesz go do domu. Jeśli masz młodego szczeniaka, proces ten jest zazwyczaj bardzo szybki, ale jeśli zaadoptowałeś starszego psa, złapanie z nim kontaktu może zająć trochę więcej czasu. Szkolenie psów pozwala zbudować więź pomiędzy zwierzakiem a właścicielem, wzmacnia partnerstwo i wzbogaca relacje. Jeśli Twój pies szybko się uczy, wasza więź się wzmacnia, dlatego, że zbliżacie się do osiągnięcia wspólnych celów treningowych.

Nauczenie psa kilku sztuczek zapewni bezpieczeństwo Tobie, Twojej rodzinie, jak i samemu zwierzakowi. Dobrze, jeśli właściciel ma kontrolę słowną nad pupilem. Dzięki reagowaniu na komendy, w dowolnej chwili będziesz mógł zawołać psa, biegającego po smyczy, chroniąc go przed potencjalnym zagrożeniem.

Niezależnie od wieku, w jakim zaczniesz trenować swojego psa, szkolenie w zakresie podstawowych manier stanowi podstawę każdej aktywności, którą chcesz, aby Twój pies uprawiał. Nie może on przejawiać zbyt dużej agresji wobec innych zwierząt bądź ludzi. Musi być skoncentrowany i pewny siebie. Poza tym szkolenie psów pozwala także właścicielom wypracować w sobie pewne cechy, które przydają się zarówno w życiu codziennym, jak i na zawodach dla zwierząt.

KOMENTARZE:
• Grzegorz
http://akademianaszpies.pl/ | 2019-09-20

Z pomocą trenera udało mi się oduczyć szczekania na samochody.